Moduł składanych lusterek A6 C6 v1

Moduł został zaprojektowany i wykonany przeze mnie.

! Podstawą działania modułu jest posiadanie elektrycznie składanych lusterek (pokrętłem) !


Z pomocą informatyka udało się stworzyć układ, który czyta sygnały can i w odpowiednim momencie zamyka lub otwiera lusterka. Lusterka zamykają się po zamknięciu auta pilotem lub guzikiem pod klamką (przy keyless) a otwierają po włączeniu zapłonu lub po otwarciu auta pilotem. Dodam jeszcze, że pokrętło od ustawiania i składania lusterek działa normalnie jak do tej pory. 
Aha.. można też zamknąć auto bez składania lusterek – wystarczy przy zamykaniu przytrzymać wciśniętego pilota ok 2s (np. w zimie). 

Żeby podłączyć moduł wystarczy zdjąć tapicerkę drzwi kierowcy. Trzeba podłączyć masę, zasilanie, cany i przewody do lusterka

         

Schemat podłączenia:

https://mojeprojekty.eu/?p=359

Jak będzie można zobaczyć na poniższym filmie pierwotnie moduł rozbudowany był jeszcze o opcję opuszczania lusterka w trakcie cofania. Jednak z uwagi na to, że sygnały z modułu i pokrętła składania lusterek nakładały się na siebie powodując konflikt musiałem z tej opcji zrezygnować (przynajmniej na razie). Efektem konfliktu sygnałów było to, że lusterko nie zawsze wracało w pozycje startową.


! Obecnie moduł I generacji NIE jest już dostępny !

7 thoughts on “Moduł składanych lusterek A6 C6 v1”

  1. Moduly zamówione u Stefana dotarły szybko, kontakt bardzo dobry. Sprzęt łatwy w podłączeniu, schematy czytelne, żadnych problemów w użytkowaniu. Montaż w A6C6 przedlift 2008.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

70 − 69 =