5 thoughts on “Schemat podłączenia kamery cofania A6 C6 / Q7 I”

 1. Podlaczylem kamere bezposrednio do centralki mmi(sterownika kamery i pdc brak)- w pin 5 i 11 niebieskiej kostki + zielona fakra. zasilanie po stacyjce. w zielonym menu wlaczam opcje kamery. resetuje mmi z wlaczonym wstecznym- mam pdc z opcja na przelaczenie kamery-widze obraz, dziala. Natomiast nie wychodzi z kamery automatycznie w czasie jazdy, tylko po przelaczeniu np radia. I od tego czasu kiedy daje wsteczny, nic sie nie dzieje. Oczywiscie jezeli znow zresetuje mmi przy wstecznym to wchodzi… dodam ze probowalem juz kazdej znanej w internecie kombinacji w vdcs i nic. Czy sterownik kamery jest niezbedny? Serdecznie dziekuje i wielki szacunek za wszystkie mody!

 2. Mam audi q5 mmi 3g+ i probuje od tygodni odpalic kamere cofania bez skutku dlatego jezeli jestes w stanie jakos pomoc to bardzo prosze. Mianowicie:
  Podlaczylem kamere bezposrednio do centralki mmi(sterownika kamery i pdc brak)- w pin 5 i 11 niebieskiej kostki + zielona fakra. zasilanie po stacyjce. w zielonym menu wlaczam opcje kamery. resetuje mmi z wlaczonym wstecznym- mam pdc z opcja na przelaczenie kamery-widze obraz, dziala. Natomiast nie wychodzi z kamery automatycznie w czasie jazdy, tylko po przelaczeniu np radia. I od tego czasu kiedy daje wsteczny, nic sie nie dzieje. Oczywiscie jezeli znow zresetuje mmi przy wstecznym to wchodzi… dodam ze probowalem juz kazdej znanej w internecie kombinacji w vdcs i nic. Czy sterownik kamery jest niezbedny? Serdecznie dziekuje i wielki szacunek za wszystkie mody! Hn+_eu_au3g_p0767

  1. Witam
   Niestety nie bardzo się orientuję jak działa kamera bez sterownika… Wiem tylko, że powinna działać ale bez „linii prowadzących”.
   Może jeszcze jakiegoś parametru w zielonym nie zmieniłeś?

 3. Witajcie
  Mam to sami w MMI 3gh.
  Sprawdzalem na roznych kamerach, tzn z różnym sygnałem wyjściowym i efekt za kazdym razem jest taki sam – jaki opisujesz. Zmiana w samym parktroniku na kamere tez z takim samym efektem, jak obsługę ustawienie dodatkowo w bodajże 5F (choć podobno ta opcja jest dla fizycznego modułu kamery) tez bez zmian. Dziwne jest to ze po resecie pojawia sie obraz a później juz nie.
  Pozostaje chyba kupic sterownik 🥺.
  Mam przy okazji pytanie czy moduł z literka A podejdzie do polifta i gdzie jest montowany sterownik kamery w polifcie (przod czy tyl).

  1. Sprawdziłem w etce i sterownik kamery z literą „A” został zastąpiony na ster z literą „D” więc z literą „A” powinien też być dobry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

31 + = 33