HBA – asystent „długich świateł” A6 C6


Załączam tutaj dwa schematy, pierwszy to schemat kompletnej instalacji asystenta a drugi to schemat zrobienia przejściówki z lusterka „fotochromatycznego” do lusterka z kamerą, dzięki której unikamy przerabiania oryginalnej instalacji – we wtyczkach 8 i 6 pinowej są różne konektory, dlatego nie da się po prostu przepiąć przewodów.


 

 

 

 

I taka uwaga…

Jeżeli w aucie było lusterko samozciemniające (tzw. fotochrom) to „kompletna instalacja” oznacza tak naprawdę dołożenie wiązki can i wypięcie jednego niepotrzebnego przewodu ze starej instalacji – więcej w zakładce „A6 C6 modyfikacje”.

6 thoughts on “HBA – asystent „długich świateł” A6 C6”

  1. Asystent świateł w trybie „auto” (na pokrętle świateł) samoczynnie zmienia światła drogowe na mijania (długie-krótkie) w przypadku wykrycia auta nadjeżdżającego z naprzeciwka i ponownie zmienia jak już się miniemy. Dodatkowo przełącza też światła po wjechaniu w teren zabudowany oświetlony latarniami. Standardowo asystent działy przy prędkości powyżej 50 km/h – wartość tą można zmienić np. vcds-em.
   Co do montażu w A8 D3 to nie jestem zorientowany. W A6 cały system to lusterko z kamerą, w którym jest sterownik, manetka do przełączania świateł taka, która po włączeniu długich wraca z powrotem a nie zostaje. Dodatkowo system działa tylko z poliftowym bordem (ster. elektr. 09) i gatewayem 5 kanałowym.

 1. Cześć stefank,
  Przepraszam za mój polski, jestem ze Słowacji, użyłem kompilatora. Znalazłem twoją super stronę na modernizacjach Audi A6 C6. Chcę zacząć od najłatwiejszego – https://mojeprojekty.eu/hba-asystent-dlugich-swiatel-a6-c6/.
  Proszę, mam samochód Audi A6 C6 z fotochromatycznym lustrem, ale samochód jest w 2007 r., Predefacelift. W artykule piszesz, że rzecz działa tylko z elektrycznym sterowaniem 2009 i 5-kanałową bramą. Czy elektryczne sterowanie oznacza dźwignię przy kierownicy? Jeśli wymienię go z przedkomórkowego liftingu, to się uda? Jak mogę się dowiedzieć, czym jest moja brama? Czy to brama? Następnie wystarczy przeciągnąć 2 kable do styków 8 i 3 w 20-pinową bramkę do styków 17 i 7? Następnie wystarczy włączyć i zakończyć kodowanie VCDS? A może po prostu nie mam do tego samochodu?
  Dziękuję bardzo za pomoc.

  1. W autach przedliftowych montaż się komplikuje. Jeżeli w aucie nie było ACC to prawie na pewno gateway jest do wymiany.
   Dźwignia przy kierownicy musi być wymieniona na taką, która po włączeniu „długich świateł” sama wraca (z auta poliftowego).
   Dodatkowo w przedlifcie trzeba wymienić jeszcze sterownik świateł (bordnetz, adres w vcds 09).
   Niestety gateway i bordnetz mają ochronę komponentu. Sama instalacja elektryczna do lusterka jest prosta do zrobienia.

   1. Cześć, bardzo dziękuję za odpowiedź. Jeśli więc chcę to zrobić, czy potrzebuję nowego modułu bramy modelu FL i sterownika światła? Nie znasz numerów części? Te dwie muszą być zakodowane w usłudze. Dźwignia kierownicy jest prosta. Następnie zastosuj schemat, który dodałeś i dwa kable z lustra, aby wciągnąć bramę, a pozostałe pozostaną? Dziękuję.

 2. Odnośnie uwagi na końcu to nie mogłem znaleźć w modyfikacjach informacji odnośnie wypięcia jednego niepotrzebnego przewodu ze starej instalacji. Który przewód jest niepotrzebny?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

22 − = 16