Dyfuzor S6 C8 (4K)


Wiecie jak jest z nowymi autami, zaślepki zamiast rur wydechowych…  

Okazuje się, że dyfuzor od S6 pasuje do zderzaka A6 z pakietem zewnętrznym S-line. Końcówki wydechów to dalej imitacja ale moim zdaniem wyglądają dużo lepiej.

Co prawda to nie modyfikacja elektryki ale skoro pasuje to dlaczego nie 😀

Wpis zamieszczam z uwagi na dwie niespodzianki, które ujawniły się podczas przekładki – inna osłona podłogi oraz system otwierania „gestem”. 


Do całej operacji potrzebnych jest pięć elementów.

1. Spojler, tylko i wyłącznie w kolorze dark chrom matt – 4K0807521B

2. Końcówki „wydechów”, występują w dwóch kolorach: chrom i czarny błyszczący

 • lewa strona – 4K0807811B
 • prawa strona – 4K0807812B

3. Listwa ozdobna, występuje w trzech kolorach: aluminium, selenitsilber i brylantowy czarny – 4K0853551A

4. Osłona podłogi – 4K0825219H

Ja wybrałem końcówki w kolorze chrom, listwę w kolorze selenitsilber i wszystko idealnie pasuje do chromowanych ramek wokół szyb itd.

     


Cała operacja polega na wymianie całego dyfuzora i osłony podłogi. Osłona podłogi pod dyfuzor S6 ma lekko inny kształt i jedną śrubę mocującą w innym  miejscu. Można też zostawić starą osłonę po lekkim przycięciu – ja tak jeździłem do czasu wymiany na nową.

   

Dyfuzor mocowany jest na zatrzaski.  Żeby go zdjąć należy odkręcić osłonę podłogi i kilka wkrętów od spodu. Po zdjęciu osłony jest dostęp do zatrzasków – odhaczamy po kolei zaczynając od brzegu. Mała niespodzianka w autach z otwieraniem bagażnika „gestem”. Okazuje się, że mocowanie sterownika i dolnej anteny oraz górna antena są przyklejone od spodu dyfuzora na taśmę dwustronną. Plus taki, że na nowym dyfuzorze jest dokładnie zaznaczone miejsce, w które trzeba wszystko przekleić.

                

Po przeklejeniu wszystkiego zatrzaskujemy nowy dyfuzor w zderzaku, przykręcamy osłonę podłogi i gotowe. 

Ja jestem bardzo zadowolony z nowego wyglądu 😀 . Poniżej wrzucam jeszcze kilka zdjęć.

              

I kilka zdjęć auta kolegi, który ma black pakiet – też mu się spodobał dyfuzor S6 😀 . Końcówki i listwa ozdobna w kolorze czarnym błyszczącym.

    

9 thoughts on “Dyfuzor S6 C8 (4K)”

  1. Cześć. Sam dyfuzor jest chyba taki sam/ lub jak oryginał. Problem w 50TDI jest taki, że wydech jest tylko z jednej, lewej strony bo z prawej jest zbiornik adblue… i bez grubszej rzeźby się nie obejdzie. Sądzę, że zostanę przy atrapach za to od jakiegoś czasu leży i się kurzy cały aktywny wydech od S6 :-D. Kiedyś przyjdzie na niego czas… Też mam gwarancję, jeszcze dwa lata 😉 i wszystkie mody robię na własną odpowiedzialność. Nie ruszam się za to mechaniki czyli silnik, skrzynia, softy podnoszące kW itd. bo liczę, że w razie problemów i braku ingerencji z mojej strony jakoś to będzie.

 1. Cześć
  Bardzo fajna modyfikacja . Gratuluję realizacji
  Czy można wykonać podobna modyfikację w moim aucie : Audi A6 C8 Allroad 55 TDI , oryginalny składany hak , brak otwierania bagażnika „gestem”. Dwie końcówki wydechu są po lewej stronie . W jednej jest zamontowana klapka – jak jest jej funkcja?
  W necie jest mało informacji na ten temat . Jedyne co znalazłem to : https://youtube.com/shorts/UJh_Ohw9148?feature=share , chociaż do końca nie jestem pewnie czy to jest TDI.
  Będę wdzięczny za pomoc
  Pozdrawiam
  Andrzej

  1. Witam
   Z tego co widzę w allroad jest zupełnie inny zderzak i nie występuje inny dyfuzor. Modyfikacja jest możliwa tylko ze zderzakiem s-line. Co do klapki… może masz aktywny wydech? Przy ostatnim tłumiku (na lewo od niego) patrząc od spodu jest owalna „puszka”?

   1. Witam ponownie
    Sprawdziłem „ aktywny wydech” – rzeczywiście jest zainstalowana owalna puszka w miejscu jak zasugerowałeś. Ciekawe , że jest to standardowe wyposażenie w 55TDI. Nie zamawiałem tej opcji wyposażenia . Z drugiej strony nie mam pojęcia jak i kiedy to działa? W MMI nie ma pozycji do ustawienia aktywnego wydechu. Może dla wybranego trybu jazdy ( np. dynamic) zaczyna to działać?
    Wracając do meritum, czy możesz opisać ile elementów i jakie będą potrzebował aby zainstalować dyfuzor z dwoma podwójnymi końcówkami. Zakładając , że będzie konieczna wymiana tylnego zderzaka od S-line.
    Pozdrawiam
    Andrzej

    1. Co do potrzebnych części do zderzaka s-line to wymieniłem w temacie. Dodatkowo do numeru dopisuje się trzy cyferki/literki, które określają kolor.
     Można zamówić listwę ozdobną i końcówki w kolorze srebrnym lub czarnym jeśli masz pakiet „czerń”.
     Aktywny wydech powinien mieć jakąś zakładkę w mmi a ponad to faktycznie działa w zależności od trybu jazdy. 55TDI to chyba taki silnik jaki był w S6 więc możliwe, że przy tym silniku aktywny wydech był w standardzie.

    2. … zderzak z S-line ni cholery nie będzie pasował do Allroad, avant i allroad ma zupełnie inne połączenie zderzaka z nadkolem.

 2. Super sprawa, mam zamówioną A6 45 tfsi ale musze jeszcze chwile poczekać i chętnie bym zainstalował taki zestaw tylko, że z normalnymi końcówkami wydechu. Pytanie czy wersja 45 tfsi ma końcówki wydechu po obu stronach czy tylko po jednej?

  1. Tego nie wiem ale możliwe, że z obu. W TDi po prawej stronie jest zbiornik aDblue i dlatego końcówka jest tylko z jednej strony – w benzynie zbiornika nie ma.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

30 + = 35