Dyfuzor S6 C8 (4K)


Wiecie jak jest z nowymi autami, zaślepki zamiast rur wydechowych…  

Okazuje się, że dyfuzor od S6 pasuje do zderzaka A6 z pakietem zewnętrznym S-line. Końcówki wydechów to dalej imitacja ale moim zdaniem wyglądają dużo lepiej.

Co prawda to nie modyfikacja elektryki ale skoro pasuje to dlaczego nie 😀

Wpis zamieszczam z uwagi na dwie niespodzianki, które ujawniły się podczas przekładki – inna osłona podłogi oraz system otwierania „gestem”. 


Do całej operacji potrzebnych jest pięć elementów.

1. Spojler, tylko i wyłącznie w kolorze dark chrom matt – 4K0807521B

2. Końcówki „wydechów”, występują w dwóch kolorach: chrom i czarny błyszczący

  • lewa strona – 4K0807811B
  • prawa strona – 4K0807812B

3. Listwa ozdobna, występuje w trzech kolorach: aluminium, selenitsilber i brylantowy czarny – 4K0853551A

4. Osłona podłogi – 4K0825219H

Ja wybrałem końcówki w kolorze chrom, listwę w kolorze selenitsilber i wszystko idealnie pasuje do chromowanych ramek wokół szyb itd.

     


Cała operacja polega na wymianie całego dyfuzora i osłony podłogi. Osłona podłogi pod dyfuzor S6 ma lekko inny kształt i jedną śrubę mocującą w innym  miejscu. Można też zostawić starą osłonę po lekkim przycięciu – ja tak jeździłem do czasu wymiany na nową.

   

Dyfuzor mocowany jest na zatrzaski.  Żeby go zdjąć należy odkręcić osłonę podłogi i kilka wkrętów od spodu. Po zdjęciu osłony jest dostęp do zatrzasków – odhaczamy po kolei zaczynając od brzegu. Mała niespodzianka w autach z otwieraniem bagażnika „gestem”. Okazuje się, że mocowanie sterownika i dolnej anteny oraz górna antena są przyklejone od spodu dyfuzora na taśmę dwustronną. Plus taki, że na nowym dyfuzorze jest dokładnie zaznaczone miejsce, w które trzeba wszystko przekleić.

                

Po przeklejeniu wszystkiego zatrzaskujemy nowy dyfuzor w zderzaku, przykręcamy osłonę podłogi i gotowe. 

Ja jestem bardzo zadowolony z nowego wyglądu 😀 . Poniżej wrzucam jeszcze kilka zdjęć.

              

I kilka zdjęć auta kolegi, który ma black pakiet – też mu się spodobał dyfuzor S6 😀 . Końcówki i listwa ozdobna w kolorze czarnym błyszczącym.

    

2 thoughts on “Dyfuzor S6 C8 (4K)”

    1. Cześć. Sam dyfuzor jest chyba taki sam/ lub jak oryginał. Problem w 50TDI jest taki, że wydech jest tylko z jednej, lewej strony bo z prawej jest zbiornik adblue… i bez grubszej rzeźby się nie obejdzie. Sądzę, że zostanę przy atrapach za to od jakiegoś czasu leży i się kurzy cały aktywny wydech od S6 :-D. Kiedyś przyjdzie na niego czas… Też mam gwarancję, jeszcze dwa lata 😉 i wszystkie mody robię na własną odpowiedzialność. Nie ruszam się za to mechaniki czyli silnik, skrzynia, softy podnoszące kW itd. bo liczę, że w razie problemów i braku ingerencji z mojej strony jakoś to będzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 4 = 4